مشاوره تحصیلی مشاوره تحصیلی .

مشاوره تحصیلی

برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد علوم محیط زیست 1403

علوم زیست محیطی یا علوم محیطی، علمی میان رشته ای و برگرفته از رشته های همانند فیزیک، زیست شناسی، بوم شناسی، جانورشناسی، شیمی، اقیانوس نگاری و... است. هدف از ایجاد این رشته، مطالعه محیط و ایجاد راه حل برای مشکلات محیط زیست می باشد. امروزه این رشته دامنه گسترده تری پیدا کرده است و دربرگیرنده تمامی پژوهش های مربوط به سیستم های زیست محیطی است. رشته علوم محیط زیست گرایش های مختلف دارد که ما از گرایش های این رشته می توانیم به اکولوژی خاک، سیستم زمین، حفاظت محیطی و زیستی، مدیریت منابع آب و... اشاره کنیم.

دانشمندانی که مشغول مطالعه رشته محیط زیست می باشند، موضوعاتی همانند فعل و انفعالات محیط زیست و زمین، ارزیابی سیستم های انرژی جایگزین، کنترل آلودگی محیط، کاهش آلودگی محیط، مدیریت منابع طبیعی و اثرات تغییرات آب و هوایی جهانی را مطالعه می کنند. دانشجویان رشته علوم محیط زیست، باید به روابط پیچیده مابین انسان و محیط طبیعی شناخت پیدا کنند. کار میدانی یکی از مهم ترین اصول در گرایش این رشته به شمار می آید. مواردی که می توانیم نام ببریم شامل (سفر به کشور های مختلف و آشنایی با آداب و رسوم، فرهنگ، مذهب و...) می شود. 

رشته علوم محیط زیست، یکی از رشته های علوم منابع طبیعی است. این گرایش تلاش می کند تا با ارائه دانش و بالا بردن آگاهی به حل مشکلات زیست محیطی و حفاظت و حمایت از محیط زیست بپردازد. فارغ التحصیلان در این رشته می توانند در ارگان ها و سازمان هایی مانند سازمان حفاظت محیط زیست، شهرداری، فرمانداری، آموزش و پرورش و... مشغول به کار شوند. کسانی که در رشته علوم محیط زیست تحصیل می کنند می توانند تجارب بسیاری در خصوص آداب و رسوم ها، تغیرات آب و هوایی، ساختار زمین و... به دست بیاورند.

 

 

منبع: برنامه ریزی کنکور ارشد علوم محیط زیست 1403


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۴۰۲ساعت: ۱۰:۲۸:۲۸ توسط:moshaveranebartar موضوع: نظرات (0)