مشاوره تحصیلی مشاوره تحصیلی .

مشاوره تحصیلی

برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد حقوق

حقوق برگرفته از واژه حق است و مجموعه قواعدی است که از طریق موسسات اجتماعی یا دولتی جهت تنظیم رفتار و اعمال، تنظیم می شود. رشته حقوق در مقطع کارشناسی به صورت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ارائه می گردد. علم حقوق را می توانیم به دو دسته خصوصی و عمومی تقسیم بندی کتیم. حقوق خصوصی حاکم بر روابط افراد با یکدیگر است و حقوق عمومی به روابط دولت و افراد با هدف تامین نظم و امنیت می پردازد. رشته حقوق، رشته بسیار گسترده ای می باشد و ابعاد مختلف زندگی انسان را در سطح خرد و کلان دربر می گیرد.

رشته حقوق تعداد علاقمندان بسیاری را مجذوب خود کرده است و به طور معمول داوطلبان در مقطع کارشناسی به ثبت نام کنکور سراسری انسانی اقدام می کنند و یا به صورت بدون آزمون وارد این رشته می شوند. پس از دریافت مدرک کارشناسی در رشته حقوق، می توانند به ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد این رشته اقدام کنند. لازم به ذکر است که فارغ التحصیلان سایر رشته ها نیز می توانند در آزمون ارشد حقوق شرکت کنند. رشته حقوق، رشته ای پر طرفدار در دانشگاه های سراسر کشور می باشد و داوطلبان می توانند در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکتری در این رشته تحصیل کنند. 

داوطلبان برای ورود به رشته حقوق و موفقیت در این رشته باید دارای توانایی های خاصی باشند. از جمله این توانایی ها می توانیم به قدرت استدلال، جسارت، فن بیان خوب و خلاقیت ذهنی اشاره کنیم. یک حقوقدان برای قانع کردن مخاطب نیازمند زبانی صریح و فن بیان بالا می باشد، بنابراین لازمه موفقیت در این رشته تسلط کافی به زبان و ادبیات فارسی نیز می باشد. رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایش های مختلفی می باشد که می توانیم به گرایش حقوق خصوصی، حقوق ارتباطات، حقوق بین الملل، حقوق عمومی، حقوق مالی، حقوق حمل و نقل و... اشاره کنیم. فارغ التحصیلان در این رشته می توانند در دادگستری، مشاور حقوقی بانک ها، وکلای شرکت ها و... مشغول به کار شوند. 

 

 

 

 

منبع: برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد حقوق


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۴۰۲ساعت: ۱۱:۳۶:۱۳ توسط:moshaveranebartar موضوع: نظرات (0)