مشاوره تحصیلی مشاوره تحصیلی .

مشاوره تحصیلی

نحوه برنامه ریزی کنکور سراسری

شما دوستان برای اقدام به نوشتن برنامه ریزی اصولی باید مدت زمانی که تا کنکور سراسری مهلت دارید را در نظر بگیرید. طبیعی است داوطلبی که مطالعه خود را از تابستان آغاز می کند، برنامه ای متفاوت از فردی که صرفا 4 ماه تا برگزاری کنکور زمان دارد، می بایست داشته باشد.

بعد از مشخص شدن مهلت شما تا زمان برگزاری کنکور سراسری، باید نسبت به توانایی خود شناخت پیدا نمایید. دوستان عزیز قطعا برای شما نیز پیش آمده به این موضوع فکر کنید چرا نمی توانید در یک ساعت به اندازه دوست خود مطالعه داشته باشید؟ 

قطعا توانایی و استعداد هر فردی در انجام امور مختلف متفاوت از افراد دیگر می باشد. راهکار چیست؟ با شناخت توانایی های خود (به وسیله تست های استعدادیابی و توانایی سنجی)، برنامه ریزی شخصی سازی شده همراه با اصول صحیح برنامه ریزی می بایست داشته باشید. در این باب می توانید از کارشناسان مشاوران برتر که چندین سال است تجربه انجام برنامه ریزی را دارند کمک بگیرید.

باتوجه به مدت زمانی که وقت دارید و توانایی خود (مثلا 5 ساعت می توانید در طول روز مطالعه داشته باشید یا 3 ساعت، استعداد شما در کدام دروس کمتر است و کدام دروس بیشتر است، میزان تسلطتان در کدام نوع روش های مطالعاتی است و...)، برنامه کوتاه مدت تعیین کنید و در صورتی که اصول برنامه ریزی را نمی دانید به مطالعه مقاله "معرفی بهترین مشاوران کنکور سراسری" بپردازید.

 

 

منبع: برنامه ریزی کنکور سراسری


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ساعت: ۰۷:۱۷:۴۲ توسط:moshaveranebartar موضوع: نظرات (0)